Vaikams ir jaunimui palankių paslaugų, teikiamų Vilniaus miesto savivaldybės poliklinikose, programa

Vaikams ir jaunimui palankių paslaugų, teikiamų Vilniaus miesto savivaldybės poliklinikose, programa

Programa finansuojama Vilniaus miesto savivaldybės biudžeto lėšomis, o jai įgyvendinti numatytos šios veiklos:

  1. I. Antakalnio poliklinikoje veikia Vaikų ir jaunimo sveikatos kabinetas, kuriame teikiamos nemokamos ir anonimiškos konsultacijos vaikams ir jaunimui iki 29 metų amžiaus. Pirminę konsultaciją suteikia gyvensenos medicinos specialistas, esant poreikiui, nukreipiama medicinos psichologo konsultacijai arba registruojama pas reikiamos srities gydytoją/specialistą.

    Vaikų ir jaunimo sveikatos kabinetas įsikūręs 900 kab.

Konsultuojama šiomis temomis:

lytinės ir reprodukcinės sveikatos klausimais,
mitybos klausimais,
priklausomybių ir psichiką veikiančių medžiagų vartojimo klausimais,
savižudybių ir savęs žalojimo bei depresijų prevencijos klausimais.

Kabineto darbo laikas:

II, III, IV 10:00 – 18:30 val.
Pacientus konsultuoja gyvensenos medicinos specialistė Beatričė Viliušytė.
Nereikalinga išankstinė registracija.

Pagal išankstinę registraciją tel. (8 5) 232 7010 (kabineto darbo valandomis) arba el. paštu sveikata@antakpol.lt pirmadieniais ir penktadieniais kabinete konsultuoja medicinos psichologas.

Kabineto darbo valandomis galima skambinti tel. (8 5) 232 7010
Taip pat galima kreiptis ir el. paštu sveikata@antakpol.lt dėl gyvensenos medicinos specialisto ir medicinos psichologo konsultacijų.

Pagal programą vykdoma ir Švietėjiška veikla. 2023 m. yra numatyta pravesti paskaitas moksleiviams:

  1. Lytiškumo klausimais.

5-8 klasių mokiniams (berniukams ir mergaitėms) gydytojų specialistų skaitomos paskaitos higienos, lytiškumo šiame amžiuje temomis, vyksta diskusijos, gydytojas atsako į vaikams rūpimus klausimus. Konsultuoja vaikų ligų gydytojas.
Paskaitas vykstame skaityti į mokyklas. Trukmė 45 min. Paskaitų grafikai derinami iš anksto.

9-12 klasių mokiniams (berniukams ir mergaitėms) skaitomos paskaitos apie fiziologiją, higieną, lytiniu keliu plintančias infekcijas bei šeimos planavimą, diskutuojama rūpimais klausimais. Paskaitas skaito ir konsultuoja akušeris arba ginekologas. Paskaitas vykstame skaityti į mokyklas. Trukmė 45 min. Paskaitų grafikai derinami iš anksto

Atvirų durų dienos. Jų metu moksleivių grupės (ne daugiau 20 asmenų) kviečiamos apsilankyti VšĮ Antakalnio poliklinikos Moterų konsultacijoje ir susipažinti su šiame skyriuje dirbančiais specialistais, jų veikla, esama aparatūra ir įranga, kuri naudojama tyrimams, diagnostikai ir gydymui.

  1. 2. Nuotolinės medicinos psichologo paskaitos vaikams ir jaunimuisavižudybių ir depresijų prevencijos klausimais. Nuotoliniu būdu. Trukmė 45 min. Paskaitų grafikai derinami iš anksto.
  2. Mitybos paskaitos vaikams ir jaunimui.Konsultuoja gyvensenos medicinos specialistas. Paskaitas vykstame skaityti į mokyklas. Trukmė 45 min. Paskaitų grafikai derinami iš anksto.
  3. Kineziterapeuto vedamos nemokamos mankštos vaikams ir jaunimui iki 29 m.
    Užsiėmimų pradžia gegužės 8 d. Mankštos vyks iki gruodžio 20 d. pirmadieniais- ketvirtadieniais 15:15 val. poliklinikos Aido salėje.

Programa vyks iki 2023 m. iki gruodžio 31 d. Dėl paskaitų ir susitikimų organizavimo Jūsų mokykloje galima kreiptis el. paštu: renata.malduniene@antakpol.lt arba telefonu 8680 393 20.

 

Veikla vykdoma pagal 2023 m. „Vaikams ir jaunimui palankių paslaugų, teikiamų Vilniaus miesto savivaldybės poliklinikose“ programą.