Fizinė medicina ir reabilitacija

Fizinė medicina yra gydymas natūraliais ir dirbtiniais gamtiniais veiksniais (šviesa, šiluma, vandeniu, elektra). Gydymas yra efektyvesnis ir jo poveikis išlieka ilgiau nei gydant vien tik medikamentais

Kreipkitės esant
bendrai įtampai, silpnumui, nuovargiui, miego sutrikimui, viršsvoriui, po įvairių traumų.
Taip pat: stuburo  degeneraciniams pakitimams, osteochondrozei, stuburo tarpslankstelinių diskų išvaržai, radikulitui, po sąnarių operacijų (įskaitant endoprotezavimą), netaisyklingai kūno laikysenai, plokščiapėdystei, vaikų naktiniam šlapimo nelaikymui,  padidėjus raumenų tonusui, sąnarių uždegimui, neuritui, kitoms ligoms: judamojo – atramos aparato (stuburo, kaulų, sąnarių, raumenų, raiščių ir kt.) pažeidimams, nervų sistemos ligoms, kvėpavimo ligoms, virškinimo sistemos ligoms, alerginėms ligoms, ausų-nosies-gerklės ligoms arba norite stiprinti sveikatą, pagerinti žaizdų, opų, randų gijimą

Teikiame šias paslaugas

Kineziterapija – gydymas judesiu ir fiziniais veiksniais
Ergoterapija – prarastų įgūdžių ir veiklos atkūrimas
Mankšta vandenyje (Vertikalioji vonia) – stuburo tempimo pratimai vandenyje
Povandeninis masažas – šilto vandens stipria srove masažuojamas visas kūnas
Refleksoterapija – vienas seniausių gydymo būdu
Fototerapijasaulės spindulių gydomąsias savybes pastebėjo dar senovės egiptiečiai, garbinę saulės dievą Ra, nuo kurio ir kilo spinduliavimo pavadinimas – radiacija.
Gydomieji dušai – efektyvus masažavimo vandeniu būdas
Gydomasis masažas – tonizuojama  kraujagyslių sistema, palengvinamas vidaus organų darbas, gerėja  galvos smegenų žievės funkcinė būklė
Fizioterapija – naudojant fizikinius veiksmus mažinamas uždegimas, skausmas, atpalaiduojami arba stimuliuojami raumenys, gerinamas žaizdų, opų gijimas
Parafino vonelės plaštakoms – šiluma; dėl šilumos poveikio gerinama kraujotaka, atpalaiduojami raumenys
Fangoparafinas – (parafinas + vulkaninis purvas) skiriamas sąnarių ligoms, judamojo aparato pasekmėms, kontraktūroms gydyti, kadangi jis nuskausmina, veikia spazmolitiškai, mažina sąaugas.
Purvo aplikacijos – per odos receptorius, sukelia sudėtingas refleksines reakcijas
Kūdikių plukdymas ir mankšta vandenyje – vanduo stiprina vaikučio raumenis, teigiamai veikia mažylio emocijas, grūdina organizmą
Vaikų mankšta vandenyje – vienas iš efektyviausių  būdų formuoti taisyklingai laikysenai.

Antakalnio poliklinikos Fizinės medicinos ir reabilitacijos skyriuje teikiamos įvairios sveikatingumo paslaugos.
GRUPINĖ MANKŠTA „SVEIKA NUGARA“

Grupinė mankšta „Sveika nugara“ – tai su kineziterapeuto priežiūra atliekami, specialiai atrinkti, saugūs ir efektyvūs pratimai nugaros sveikatai ir gerai savijautai.
Užsiėmimai vyksta mažose grupėse iki 6 žmonių, todėl individualus dėmesys yra skiriamas kiekvienam mankštos dalyviui.

Profesionalių kineziterapeutų priežiūra užtikrina maksimaliai efektyvų ir taisyklingą pratimų atlikimą. Tokio tipo užsiėmimai yra viena veiksmingiausių poveikio priemonių nugaros sveikatai gerinti. 

Mankštos metu lavinsite:

 • Sąnarių lankstumą
 • Raumenų jėgą
 • Judesių koordinaciją
 • Giliųjų raumenų „įsijungimą“
 • Ištvermę

Išmoksite pratimus atlikti taisyklingai ir efektyviai!

Mankšta skirta:

 • Jaučiantiems nugaros skausmus.
 • Sėdimą darbą dirbantiems.
 • Tarpslankstelinio disko išvaržos operaciją patyrusiems.
 • Norintiems gerai jaustis ir palaikyti nugaros ir stuburo sveikatą.
Daugiau informacijos ir registracija telefonu - (8 5)  248 7947.

1 apsilankymo kaina  9 Eur.VAIKO IR MAMOS MANKŠTA

Antakalnio poliklinika kviečia į gerų emocijų treniruotes Mama – Vaikas, skirtas neseniai pagimdžiusioms mamoms, kurios nori atgauti savo kūno formas, pakitusias po gimdymo bei sustiprėti. Užsiėmimo metu bus stiprinami viso kūno raumenys, gerinama ištvermė ir bendra fizinė būklė, atliekami specialūs pratimai dubens dugno raumenims stiprinti. Mažyliai drąsiai dalyvauja specialiai jiems pritaikytose treniruotėse kartu su mamomis. Bendra veikla naudinga abiems pusėms -  mama tampa stipresnė, jai lengviau prižiūrėti kūdikį, vaikutis tyrinėja naują aplinką, patiria naujų įspūdžių, be to, taip pat mankštinamas su profesionalios kineziterapeutės priežiūra.

Nauda mamai:
 • Laikysenos korekcija
 • Dubens dugno stiprinimas
 • Fizinio pajėgumo ir ištvermės gerinimas 
Nauda kūdikiui:
 • Mažylio normalios motorinės raidos skatinimas
 • Pažintinių funkcijų lavinimas
 • Raumenų tonuso normalizavimas
Nauda abiems:
 • Raumenyno sriprėjimas
 • Ne tik fizinis,bet ir emocinis ryšys
 • Proga susitikti su bendraminčiais

Su savimi turėti:

Kojinaites, rankšluostuką mamai ir patiesaliuką vaikui, keleta žaislų, vandens atsigerti.

Užsiėmimų metu mamos ne tik mankštinasi, bet ir gauna kineziterapeutės patarimų vaiko fizinės raidos klausimais.

Laiminga mama- laimingas kūdikis!
Nors valandėlei :) 

Kas tai?

Vidutinio intensyvumo mankšta skirta moterims neseniai susilaukusioms mažylių ir norinčioms pagerinti ir padailinti kūno formą.

Kokio amžiaus kūdikiai gali dalyvauti?

Kūdikiai nuo 3 mėnesių iki 1 – erių metų

Kam tai naudinga?

Neseniai pagimdžiusioms mamoms, kurios nori atgauti savo kūno formas, pakitusias po gimdymo bei sustiprėti.

Mankštos metu stiprinamas vaiko ir mamos emocinis tarpusavio ryšys.

Mankštos trukmė

45 minutės

1 apsilankymo kaina  9 Eur.

Daugiau informacijos ir registracija telefonu - (8 5)  248 7947

NĖŠČIŲJŲ MANKŠTOS (vandenyje ir salėje)
MANKŠTA VANDENYJE 
 
Specialią nėščiųjų mankštą rekomenduojame nuo 16 nėštumo savaitės. Fizinis aktyvumas gerai veikia ne tik mamą, bet ir nešiojamą vaisių: vaisius gauna daugiau deguonies, gerėja jo medžiagų apykaita, formuojasi teisinga vaisiaus padėtis gimdoje. Mankšta yra puiki priemonė motinos nugaros skausmų prevencijai, raumenų tonuso palaikymui. Užsiėmimų metu taip pat išmokstama atpalaiduoti raumenis. Fizinis aktyvumas visapusiškai teigiamai veikia mamą - didina bendrą darbingumą, gerina miegą ir emocijas, stiprina raumenų jėgą, didina klubų sąnarių amplitudę, dubens paslankumą, stiprina širdies ir kraujagyslių, kvėpavimo, jutimo sistemas, lavina laikyseną. 
 
Užsiėmimus baseine veda kineziterapeutės Džiuginta ir Ona.
Nėščiųjų grupei mankšta baseine vedama darbo dienomis 9.00 val. ir 14.15 val.
Užsiėmimo trukmė – iki 40 min.

1 apsilankymo kaina  14 Eur.
 
 
MANKŠTA SALĖJE

Mankštos rekomenduojamos nuo 16 nėštumo savaitės. 
Kineziterapeutai sako, jog nėštumo metu fizinis aktyvumas yra labai svarbus. Fiziškai aktyviai nėščiajai yra lengviau prisitaikyti prie pakitusios laikysenos, svorio priaugimo, raumenų tonuso kitimo, nuotaikų svyravimų.

Čia galėsite saugiai ir tikslingai mankštintis stiprinant nugaros, pilvo, pečių juostos bei dubens dugno raumenis. Tai puiki nugaros skausmų prevencija, pasiruošimas gimdymui. Įtraukiami ir kvėpavimo pratimai, pagerinantys deguonies apykaitą organizme, o tai turi teigiamą poveikį vaisiaus vystymuisi. Užsiėmimai vyksta salėje iki 6 žmonių, jų trukmė 40 minučių. Užsiėmimai vyksta darbo dienomis 18:00 val.

1 apsilankymo kaina  8 Eur.

Norinčias mankštintis prašome kreiptis į Fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytoją. Registruotis mankštoms galite A148 kabinete arba telefonu (85) 248 7947. Būtina turėti ginekologo arba šeimos gydytojo raštišką patvirtinimą, kad nėra priešparodymų lankyti užsiėmimus.

VAIKŲ IR KŪDIKIŲ PLUKDYMAS

Maudynės stiprina kūdikio ar vaikučio raumenis, todėl mažyliai greičiau auga ir vystosi. Besimankštinantys kūdikiai anksčiau pradeda sėdėti, stovėti, vaikščioti, būna aktyvesni už savo neplaukiojančius bendraamžius. Vanduo gerai veikia ir mažylio emocijas: plaukiodamas jis patiria daug džiaugsmo. Paplaukiojęs vaikas būna ramesnis, geriau miega, pagerėja jo apetitas. Taip pat vanduo grūdina mažylio organizmą.

Vyresniems vaikams plaukiojimas ir mankšta koreguoja ydingą laikyseną, atstato organizmą po įvairių traumų, stiprina imunitetą, atpalaiduoja bei suteikia žvalumo aktyviai veiklai.

Norinčius mankštintis prašome atvykti į Fizinės medicinos ir reabilitacijos skyriaus registratūrą (A148 kab.),  būtina turėti ginekologo arba šeimos gydytojo raštišką patvirtinimą, kad nėra priešparodymų lankyti užsiėmimus.     

(Daugiau informacijos - telefonu (8 5)  248 7947)

PROCEDŪRA

LAIKAS

KAINA

Kineziterapija kūdikiams gėlame vandenyje

(individualus užsiėmimas, vaikui iki 4 mėn.)

Kiekvieną dieną
pagal individualų grafiką

 25 Eur

Kineziterapija vaikams baseine (grupė)

Kiekvieną dieną

pagal individualų grafiką
11 Eur

Kineziterapija vaikams baseine (individualus užsiėmimas nuo 4 mėn. iki 1 metų)

Kiekvieną dieną

pagal individualų grafiką

20 Eur

 

INDIVIDUALUS IŠTYRIMAS IR PRATIMŲ PROGRAMOS SUDARYMAS

Ši paslauga yra skirta norintiems sužinoti savo kūno raumenų sistemos būklę, išsikelti individualius tikslus ir tikslingai jų siekti.

Ištyrimo metu kineziterapeutai jus išsamiai ištestuos, kartu su jumis aptars ištyrimo rezultatus ir sužinoję jūsų lūkesčius sudarys individualią pratimų programą, apmokys judesio subtilybių ir patars nuo ko geriausia pradėti.

Norite pradėti sportuoti, savarankiškai reabilituotis po traumos ar tiesiog užsiimti prevencija? Ši paslauga kaip tik jums!

Ištyrimo ir programos sudarymo kaina 32 Eur.

Daugiau informacijos - telefonu (8 5)  248 7947

DUBENS DUGNO MANKŠTA (laikinai nevyksta)

Kviečiame visas moteris, į dubens dugno raumenų treniruotes. Nuo jaunystės iki senatvės dubens dugno raumenys atlieka labai svarbią funkciją. Jie užtikrina šlapinimosi ir tuštinimosi kontrolę, turi įtakos seksualinio gyvenimo kokybei, yra taisyklingos laikysenos pagrindas, nes kartu su pilvo preso, nugaros raumenimis ir diafragma jie sudaro liemens korsetą. Vyresnio amžiaus moterims raumenų dugno treniruotės padės palaikyti bendrą raumenų tonusą, sumažins dubens organų nusileidimo riziką, atitolins menopauzę. Dubens dugno mankšta padeda išvengti arba sumažinti tokias problemas kaip: šlapimo nelaikymas, mažojo dubens organų nusmukimas ar iškritimas. Taip pat mankšta ir jos metu tinkamai atliekami pratimai padeda atstatyti veninę kraujotaką, mažina paburkimus.

Nuo dubens dugno raumenų būklės priklauso moterų gyvenimo kokybė, todėl kviečiame pasirūpinti savo sveikata ir prisijungti prie mankštų su kineziterapeute.

Lavindami šiuos raumenis jausitės žvalios, pasitempę, džiaugsmingos,  tvirtesnės, stipresnės, moteriškesnės. 

Nauda:

 • Gerėja laikyseną, raumenų tonusas, todėl dailėja kūno linijos ir gražėja eisena,
 • Gerėja lytinio gyvenimo kokybė,
 • Tvirtinamas ir mobilizuojamas stuburas,
 • Gerėja diafragminis kvėpavimas,
 • Profilaktika ir gydymas prie: Šlapimo nelaikymo, mažojo dubens organų nusmukimo ar iškritimo. 

Turėti su savimi:

Kojinaites, rankšluostį, vandens atsigerti ir gerą nuotaiką 

Dalyviai:

Nuo jaunos iki brandžios moters 

Mankštos trukmė:

45 min

Treniruotė vidutinio intensyvumo. 

Dubens dugno raumenų mankšta ypač rekomenduojama moterims po gimdymo. Tai kompleksinė mankšta, kurios metu ypatingas dėmesys yra skiriamas dubens raumenims ir nugarai. Po nėštumo mankšta padeda greičiau atgauti buvusią dubens raumenų funkciją, o greitesnis jos atstatymas užkerta kelią galimoms problemoms, su kuriomis susiduriama po gimdymo:  palengvina nepatogumą tarpvietėje ir pagerina epiziotomijos (makšties pjūvio) gijimą.

1 apsilankymo kaina  9 Eur.