Dienos chirurgija

Antakalnio poliklinikoje teikiamos dienos chirurgijos paslaugos.

Dienos chirurgijos paslaugų privalumai  — minimaliai trikdomas normalus pacientų gyvenimas, mažesnė infekcijų rizika, nes pacientas tą pačią dieną gali grįžti į namus, o po keleto dienų jau gali gyventi įprastu gyvenimo ritmu.

Šiuo metu atliekamos dienos chirurgijos paslaugos: otorinolaringologijos, ginekologijos, urologijos, ortopedijos ir traumatologijos ir kitos operacijos, manipuliacijos bei procedūros, įtrauktos į sveikatos apsaugos ministro įsakymu patvirtintą Dienos chirurgijos paslaugų sąrašą.

Dienos chirurgijos paslaugos teikiamos visiems prie Antakalnio poliklinikos prisirašiusiems pacientams arba kitų sveikatos priežiūros įstaigų pacientams, atvykusiems su gydytojo siuntimu.

Antakalnio poliklinikoje kasmet atliekama daugiau nei 5000 ortopedinių traumatologinių, oftalmologinių, otorinolaringologinių, urologinių, ginekologinių ir chirurginių operacijų.

Dirbtinio akies lęšiuko implantacija

Antakalnio poliklinika pirmoji Lietuvoje sergantiems katarakta pradėjo atlikti ambulatorines akių operacijas – dirbtinio lęšiuko implantaciją.

Katarakta – lęšiuko sudrumstėjimas, kuris dažniausiai pasireiškia vyresnio amžiaus žmonėms ir gali pabloginti matymą iki visiško apakimo. Vienintelis efektyvus regėjimo atkūrimo būdas yra operacija. Kataraktos operacijos metu sudrumstėjęs lęšiukas pašalinamas per mažą pjūvį, naudojant ultragarsą, o į jo vietą įdedamas naujas dirbtinis lęšiukas.

Lęšiuko implantacijos operacija yra neskausminga, trunka 15–50 minučių, jos metu taikoma vietinė nejautra. Pacientai po operacijos ir stebėjimo tą pačią dieną išleidžiami į namus, regėjimas grįžta po vienos ar kelių dienų.

Operacijas poliklinikoje atlieka patyrę gydytojai oftalmologai. 

Kiekvienais metais atliekame daugiau nei 2000 operacijų.

Dėl operacijos registruokitės gydytojo oftalmologo konsultacijai (reikalingas šeimos gydytojo siuntimas).

Apdraustam pacientui atliekama nemokama operacija, taip pat pacientas gali pasirinkti nemokamą kokybišką minkštą (sulankstomą) intraokulinį akių lęšiuką: ligonių kasos apmoka už operaciją, į kurios kainą įskaičiuota akių lęšiuko kaina.

Ginekologinės operacijos

Šiuo metu Antakalnio poliklinikoje atliekamos ginekologinės dienos chirurgijos operacijos:

  •    gimdos kaklelio pakitusios srities didelės kilpos ekscizija elektra, gimdos kaklelio biopsija;
  •    gimdos kaklelio, makšties, vulvos polipo pašalinimas;
  •    vulvos, makšties naviko ar karpos pašalinimas;
  •    gimdos abrazija dėl perimenopauzinių ar pomenopauzinių kraujavimų; nesivystančio nėštumo, po savaiminio ar nepavykusio aborto, esant mechaninei komplikacijai dėl gimdos kontraceptinio įtaiso;
  •    esant vulvos hipertrofijai, lytinių lūpų asimetrijai, atliekama lytinių lūpų plastika ir kitos operacijos;
  •    nėštumo nutraukimas iki 8 nėštumo savaitės.
  •    prevencinės gimdos kaklelio biopsijos 25–60 m. pacientėms gimdos kaklelio citologiniame tyrime aptikus ląstelių pokyčius.

Operacinio gydymo nereikia laukti ilgai, laikas derinamas prie pacientės menstruacinio ciklo. Sugaištamas laikas operacijos dieną yra minimalus. Operaciniam gydymui pacientė atvyksta vos 30 min. anksčiau, nei suplanuotas operacijos laikas. Nesant komplikacijų, pacientė išrašoma per 1,5–2 val. nuo atvykimo: ligoninės priėmimo skyriuje ir palatoje operacijos tenka laukti  žymiai ilgiau.

Nuskausminimui taikomi trumpo poveikio medikamentai, todėl  pacientė per 2 val. išrašoma į namus. Intraveninę narkozę teikia profesionalūs anesteziologai. Po operacijos moteris išlieka darbinga. Jei reikalingas apsauginis režimas ir gydymas, išduodamas nedarbingumo pažymėjimas.

Injekcijos į stiklakūnį (amžinės geltonosios dėmės degeneracijos gydymui)

Antakalnio poliklinikoje taikomas inovatyvus metodas geltonosios dėmės degeneracijai gydyti.
Ši liga gydoma vieninteliu šiuo metu patvirtintu saugiu ir efektyviu būdu – injekcijomis į stiklakūnį.

Injekcijos atliekamos ambulatoriškai, steriliomis sąlygomis, taikant vietinę nejautrą.
Tą pačią akių gydytojas konsultuoja, ištiria ir atlieka procedūrą. Iškart po jos pacientas gali vykti namo.

Dėl procedūros registruokitės gydytojo oftalmologo konsultacijai (reikalingas šeimos gydytojo siuntimas).
Kosmetinės dermatologo procedūros

Skystu azotu arba elektrokoaguliacijos būdu šaliname:

virusines karpas,
keratomas („senatvines karpas"), 
riebalines cistas, 
ateromas,
papilomas,
užkrečiamąjį moliuską,
k
raujagyslinius apgamus. 

Paslaugas atliekame visiems, nepriklausomai nuo prisiregistravimo prie asmens sveikatos priežiūros įstaigos.

Prašome kreiptis į Antakalnio poliklinikos registratūrą. Jus užregistruos pas gydytoją dermatologą (šeimos gydytojo siuntimas nereikalingas).