Naujienos

Profilaktiškai išsitirkite dėl storosios žarnos vėžio

2023 08 08


Storosios žarnos vėžys išsivysčiusiose šalyse yra viena iš dažniausiai pasitaikančių onkologinių ligų ir antroji pagal dažnumą Europoje mirties dėl vėžio priežastis.

Nors dažnai iš pacientų girdime, kad storosios žarnos vėžio prevecijai skirtas išmatų tyrimas jiems nemalonus ir jie „nenori knaisiotis savo išmatose“, tačiau norime priminti, kad šis tyrimas gali išgelbėti Jūsų gyvybę!

Kas dvejus metus 50 – 74 metų asmenys gali nemokamai pasitikrinti dėl storosios žarnos vėžio.

Dėl šios programos atlikimo pacientams reikia registruotis pas šeimos gydytoją, kuris paskirs tyrimą. Po to į laboratoriją pristatysite išmatų mėginį.

Pagal atlikto tyrimo rezultatus bus sprendžiama dėl tolesnių tyrimų. Jei gaunamas neigiamas testo atsakymas, pacientas yra sveikas ir pakartotinai turi pasitikrinti po dvejų metų, jei atsakymas teigiamas, šeimos gydytojas išduos siuntimą pas gydytoją specialistą sudėtingesniam tyrimui – kolonoskopijai – atlikti.

Ši prevencinė programa yra skirta nustatyto amžiaus pacientams. Tačiau jeigu jaučiatės blogai, bet nepatenkate į nustatyto amžiaus grupę, kreipkitės į šeimos gydytoją. Jis atliks būtinus tyrimus ir, jei reikia, išduos siuntimą konsultuotis pas gydytoją specialistą.