Naujienos

Net ir Kalėdų senelis rado laiko profilaktiniam sveikatos patikrinimui

2022 12 14


Antakalnio poliklinika kalėdiniu laikotarpiu šventiškai primena pacientams, kad profilaktinis patikrinimas gali išgelbėti Jūsų gyvybę. Nors šiuo metu Kalėdų seneliui tikras darbymetis, jis rado laiko savo sveikatai ir pasitikrino pagal ligų prevencijos programas. Šeimos gydytojai sako: raskite laiko ir Jūs. Kalėdų senelio patikrinimas užfiksuotas ir vaizdo klipe.

Profilaktinis patikrinimas gali aptikti ligą ankstyvoje stadijoje

Poliklinikos sistema nuolat siunčia el. laiškus ir trumpąsias SMS žinutes su priminimais pacientams, kad jau laikas pasitikrinti pagal prevencines programas. Visgi, dalis pacientų net ir gavę kvietimą tikrintis neatvyksta.

„Nors ir didžioji dalis pacientų žino, kad egzistuoja prevencinės programos, net yra gavę kvietimus dalyvauti, nesitikrina. Mano nuomone, tai neteisingas požiūris. Profilaktiškai tikrintis sveikatą yra būtina, nes periodiškai tą darant galima išvengti daugelio ligų. Išsamūs tyrimai gali parodyti apie ligos pradžią ar net rizikas joms kilti. Todėl laiku pastebėjus pakitimus organizme, tinkamas gydymas, skiriami vaistai gali užkirsti kelią ligoms atsirasti ar progresuoti“, - teigia šeimos gydytoja Emilija Petrauskienė.

Dažniausiai girdima priežastis – neturime laiko

Antakalnio poliklinika šiemet pacientams nusprendė dar kartą žaismingai priminti, kad tikrintis sveikatą pagal prevencines programas būtina, o tai daro net ir Kalėdų senelis.

„Kalbantis su gydytojais, slaugytojais dažnai girdime, kad žmonės turi labai įvairių baimių susijusių su sveikatos tikrinimais. Būtent dėl jų onkologinių ligų statistika kelia vis didesnį nerimą. Įvairios procedūros, tyrimai šiais laikais yra labai modernūs, dažnai nekelia jokio diskomforto ir beveik nejuntami. Patikrinimas užtrunka vos keliolika minučių. Būtent tai vaizdo klipu ir norėjome priminti pacientams. Kalėdų senelis sakė, kad geriausia Kalėdinė dovana sau – profilaktinis patikrinimas“, – apie kalėdinį vaizdo klipą pasakoja Antakalnio poliklinikos komunikacijos koordinatorė R. Vanagienė.

Lietuvoje vykdomos 5 ligų prevencijos programos: gimdos kaklelio, krūties, prostatos, storosios žarnos vėžio bei širdies ir kraujagyslių ligų. „Šiais laikais pasitikrinti sveikatą nėra brangu, daugiausia, kas kainuoja, tai skiriamas laikas ir rūpestis savo sveikatai bei gyvenimo kokybei. Norintys profilaktiškai pasitikrinti turi kreiptis į savo šeimos gydytoją ar gydymo įstaigą, - nedelsti ir rūpintis savimi kviečia gydytoja Emilija Petrauskienė.

Vaizdo klipą galite peržiūrėti čia - https://youtu.be/DAhtwv1tIh0