Naujienos

Informacija apie skiepų pažymas, Galimybių pasą ir ES Žaliąjį pasą

2021 06 09


Informuojame, kad visa informacija apie teigiamus arba neigiamus COVID – 19 testus, atliktus skiepus nuo COVID - 19 rasite www.esveikata.lt portale.

Visas pažymas pacientai turi atsispausdinti savarankiškai, šeimos gydytojai tokių pažymų nespausdina.


Lietuvoje veikiantis Galimybių pasas

Galimybių pasą galite rasti www.gpasas.lt

Kam galioja Galimybių pasas? 

Persirgę COVID-19 liga asmenys Galimybių pasą gali gauti tuo atveju, jei nuo ligos nustatymo dienos praėjo mažiau nei 180 dienų, o susirgimas patvirtintas teigiamu PGR ar antigeno testo rezultatu. Svarbu – persirgimo faktas turi būti užfiksuotas E. sveikatos sistemoje. Šią informaciją kiekvienas gali pasitikrinti prisijungus prie savo paciento paskyros portale esveikata.lt.

Paskiepyti asmenys Galimybių pasą gali turėti:

  • praėjus 1 savaitei po „Pfizer“ ar „Moderna“ vakcinos antrosios dozės suleidimo
  • praėjus 4 savaitėms po „Johnson & Johnson“ vakcinos (skiepijama tik viena doze)
  • praėjus 4 savaitėms po „AstraZeneca“ vakcinos pirmosios dozės suleidimo, bet ne ilgiau nei 12 savaičių. Taip pat iškart po „AstraZeneca“ vakcinos antrosios dozės suleidimo.

Tyrimus atlikę asmenys – Galimybių pasą gali turėti asmenys, turintys ne anksčiau kaip prieš 24 valandas (skaičiuojant nuo ėminio paėmimo momento) atlikto PGR ar antigeno testo neigiamą rezultatą.

Asmenims iki 16 metų Galimybių paso nereikia, švelnesnėmis karantino sąlygomis jie gali naudotis pateikę amžių įrodantį asmens tapatybės dokumentą.

E. sveikatoje yra išrašai apie gautą skiepą/persirgimą, tačiau negaliu gauti savo Galimybių paso. Kodėl?

Jeigu asmuo savo paciento paskyroje mato, kad yra išrašai apie persirgimą arba skiepą nuo COVID-19 ligos, tuomet reikėtų atkreipti dėmesį ar praėjo pakankamai laiko pagal nustatytą algoritmą, t.y. ar asmuo jau gali būti laikomas turintis pakankamą imunitetą ir jam gali būti leidžiamos kontaktinės veiklos.

Duomenų tikslumas E. sveikatos sistemoje yra kritiškai svarbus, todėl reikėtų atkreipti dėmesį ar visi medicininiai įrašai yra korektiški, pavyzdžiui, diagnozėje įrašyta COVID-19 liga, tiksliai nurodytos vakcinos. 

Jeigu vis dėlto manoma, kad visi duomenys yra užfiksuoti teisingai, tačiau Galimybių paso vis tiek nepavyksta gauti, galima kreiptis į Registrų centro konsultantus telefonu +370 5 236 4577 arba el. paštu e.sveikata@registrucentras.lt.

Informuojame, kad iš užsienio grįžusiems asmenims vietoj Galimybių paso galios atspausdinti kitų šalių išduoti vakcinaciją liudijantys dokumentai, taip pat tos šalies sveikatos priežiūros įstaigos išduotas dokumentas, patvirtinantis, kad asmuo persirgo COVID-19.  Nuo teigiamo tyrimo rezultato turi būti praėję ne daugiau kaip 180 dienų. ŠEIMOS GYDYTOJAI INFORMACIJOS APIE VAKCINACIJĄ ATLIKTĄ UŽSIENYJE Į ESVEIKATA.LT PORTALĄ NESUVEDA.

Daugiau informacijos ir kiti svarbūs klausimai apie galimybių pasą - https://eimin.lrv.lt/lt/naudinga-informacija-1/informacija-verslui-del-covid-19/verslo-salygos-karantino-metu/galimybiu-pasas 

 

ES žaliasis pasas

Liepos 1-ąją visa Europa turi būti pasiruošusi ES Skaitmeninio COVID pažymėjimui.

Lietuva viena iš pirmųjų Europos Sąjungos šalių suteikia savo gyventojams galimybę pasinaudoti šiuo pažymėjimu ir laisviau kirsti ES ir Šengeno erdvės valstybių sienas. Šiuo metu sugeneruoti jau pirmieji 300 tūkst. ES Skaitmeninių COVID pažymėjimų. Kaip ir planuota, toliau darbai vyksta etapais. Numatoma, kad visa informacija apie vakcinuotus, persirgusius ar tyrimus atlikusius asmenis e.sveikatos platformoje bus sukelta per dvi savaites.

Svarbu žinoti, kad ES Skaitmeninis COVID pažymėjimas yra tik nauja duomenų perdavimo forma, kuri nuo liepos 1 dienos bus vieninga visoje Europos Sąjungoje. Šioje formoje teikiami duomenys Lietuvos žmonėms ir anksčiau buvo pasiekiami per e.sveikatos platformą. Tai reiškia, kad žmonėms, ketinantiems keliauti, tačiau neturintiems sugeneruotų ES Skaitmeninio COVID pažymėjimo, jaudintis nėra dėl ko. Kaip iki šiol jie keliavo, gavę pažymas dėl persirgimo koronaviruso infekcija, vakcinavimo ir tyrimo duomenų iš e.sveikatos, taip ir dabar šios pažymos išduodamos ir galioja.

Atsisiųsti ES Skaitmeninį COVID pažymėjimą galima prisijungus prie savo paskyros elektroninės sveikatos portale www.esveikata.lt. PDF formatu išduodamą dokumentą galima naudoti atspausdintą arba išsaugotą elektroniniame įrenginyje. Instrukciją, kaip jį atsisiųsti, rasite ČIA.

Primename, kad Lietuvoje ES Skaitmeninis COVID pažymėjimas galioja atvykstantiems keliautojams, kurie:

  • pilnai pasiskiepijo nuo COVID-19 ligos:

„Comirnaty“ vakcina – po antros dozės suleidimo praėjus 7 paroms,
„Janssen“ vakcina – po vienos dozės suleidimo praėjus 14 parų,
„Moderna“ vakcina – po antros dozės suleidimo praėjus 14 parų,
„Vaxzevria“ vakcina – po antros dozės suleidimo praėjus 15 dienų;

  • persirgo COVID-19 liga, įsigalioja praėjus 11 dienų po gauto teigiamo PGR tyrimo rezultato ir galioja ne ilgiau kaip 180 dienų nuo tyrimo atlikimo dienos;
  • turi neigiamą PGR arba antigeno testo rezultatą (PGR tyrimo ir antigeno testo rezultatai galioja 72 valandas).

Visose ES šalyje ES Skaitmeninis COVID pažymėjimas taps prieinamas nuo 2021 m. liepos 1 d., tačiau jis jau yra pripažįstamas ir gali būti naudojamas vykstant į tas ES šalis, kurios jau jį išduoda. Šalių, naudojančių ES Skaitmeninį COVID pažymėjimą, sąrašą galite rasti ČIA.

Pažymos apie atliktą vakcinaciją ir atliktų COVID tyrimų rezultatai

Svarbu pažymėti, kad žmonės, prisijungę prie savo paskyros e. sveikatos portale, adresu www.esveikata.lt, gali patys matyti, atsisiųsti ir prireikus atsispausdinti minėtąsias pažymas.

Informaciją, kaip atsisiųsti COVID-19 ligos pažymas, rasite čia:

Kaip atsisiųsti asmens, pasiskiepijusio COVID-19 ligos vakcina, pažymą
Kaip atsisiųsti asmens, turinčio neigiamą laboratorinio tyrimo atsakymą dėl COVID-19 ligos, pažymą

Persirgę COVID - 19 infekcija, pacientai e.sveikatos sistemoje gali atsispausdinti informaciją apie teigiamą COVID - 19 testą. Šiuo metu persirgęs asmuo laikomas 20 dienų nuo gauto teigiamo PGR testo rezultato, net jei ir nesilankė pas gydytoją. Persirgimo faktas galioja 180 dienų nuo teigiamo PGR testo.