Naujienos

Galimybių pasas nėščiosioms - ką reikia apie tai žinoti

2021 08 30


Sveikatos apsaugos ministerija pateikia atsakymus į dažniausiai nėščiųjų užduodamus klausimus apie galimybių pasą.  

Kaip nėščiosios gali gauti Galimybių pasą?

Lietuvos akušerių ginekologų draugija (LAGD), įvertinusi naujausią mokslinę informaciją, kitų pasaulio specialistų bei atsakingų organizacijų rekomendacijas, teigia, kad skiepytis nuo COVID-19 saugu ir netgi rekomenduojama. Kaip rodo tyrimai, nepasiskiepijusios nėščiosios serga sunkesne koronaviruso forma, todėl vakcinos gali apsaugoti nuo galimų rimtų komplikacijų nėštumo metu.

Pasiskiepijusioms ar COVID-19 liga persirgusioms besilaukiančioms moterims Galimybių pasas išduodamas įprasta tvarka kaip ir kitiems pasiskiepijusiems ar persirgusiems asmenims.

Pasiskiepijus

 „Comirnaty“ arba „Spikevax“ vakcina – praėjus 1 sav. po antrosios vakcinos dozės suleidimo;

„COVID-19 Vaccine Janssen“ vakcina – praėjus 2 sav. po vienintelės vakcinos dozės suleidimo; „Vaxzevria“ vakcina – praėjus 4 sav., bet ne daugiau kaip 13 savaičių nuo pirmosios dozės suleidimo ir iš karto po antrosios vakcinos dozės; Persirgus COVID-19 liga – praėjus 2 sav. po bet kurios vienos vakcinos dozės.

Persirgus

COVID-19 – praėjus ne daugiau nei 210 d. nuo teigiamo COVID-19 testo rezultato. Arba turint teigiamą COVID-19 IgG antikūnų arba bendrųjų antikūnų kiekybinio ar pusiau kiekybinio serologinio imunologinio tyrimo rezultatą – praėjus ne daugiau nei 60 dienų.

Besilaukiančioms moterims, nusprendusioms nesiskiepyti, sudaroma galimybė testuotis nemokamai.

COVID-19 tyrimui registruotis galima www.1808.lt arba telefonu 1808. Nėščiosioms, norinčioms pasinaudoti galimybe nemokamai testuotis dėl COVID-19 ligos, nereikia kreiptis į prižiūrintį ar šeimos gydytoją. Užtenka atvykus į mobilųjį punktą turėti asmens dokumentą ir nėščiosios kortelę, kuriuos reikės pateikti atsakingam specialistui.

Svarbu žinoti, kad neigiamas PGR tyrimo atsakymas galioja 48 val. nuo ėminio paėmimo momento.