Naujienos

Antakalnio poliklinikos sutartis su teritorinėmis ligonių kasomis 2023 metais leis atsisakyti mokamų gydytojų specialistų konsultacijų

2023 03 14


Antakalnio poliklinika praneša, kad po intensyvių ir ilgų derybų su Vilniaus teritorine ligonių kasa, pavyko susitarti dėl didesnės sutartinės sumos II lygio gydytojų konsultacijoms, dienos stacionaro ir dienos bei ambulatorinės  chirurgijos paslaugų teikimui. Tai leis gerinti šių paslaugų prieinamumą ir atsisakyti teikiamų mokamų konsultacijų. Nors iki šiol mokamų paslaugų teikimas buvo organizuojamas laikantis teisės aktų reikalavimų, tačiau jų atsisakymas įneš daugiau aiškumo pacientams, nes, deja, dažnai sulaukiama skundų, kad mokamas paslaugas galima gauti greičiau nei PSDF (Privalomo sveikatos draudimo fondo) lėšomis finansuojamas.    

„Iki šiol Antakalnio poliklinikoje teikėme tiek iš PSDF apmokamas, tiek ir pacientų lėšomis apmokamas gydytojų specialistų konsultacijas. Taip buvo todėl, kad mus ribojo su ligonių kasomis sudarytoje sutartyje nurodytos sumos, kurias kasmet ženkliai viršydavome ir ne visada už jas buvo apmokama iš PSDF biudžeto, nors įstaigos infrastruktūra ir žmogiškieji ištekliai leisdavo suteikti ženkliai daugiau paslaugų. Šiemet derybų metu pavyko susitarti dėl  sutartinės sumos, o tai reiškia, kad visus turimus pajėgumus galėsime skirti PSDF lėšomis apmokamų (pacientų dažnai vadinamų - nemokamų) paslaugų teikimui“, - teigia Antakalnio poliklinikos direktorius Evaldas Navickas.

Antakalnio poliklinika informuoja, kad mokamų gydytojų specialistų konsultacijų atsisakė nuo sutarties pasirašymo momento.

„Visi pacientai, kurie buvo užsirašę mokamai gydytojo specialisto konsultacijai ir turi šeimos gydytojo siuntimą, bus apie tai informuoti ir aptarnaujami nemokamai. Taip pat stengsimės ir darysime viską, kad prie įstaigos kolektyvo prisijungtų dar daugiau gydytojų specialistų. Tikimės, kad mūsų sprendimai pagerins paslaugų prieinamumą pacientams“, - apie priimtus sprendimus pasakoja E. Navickas.

Antakalnio poliklinika atkreipia pacientų dėmesį, kad kai kurios paslaugos pagal galiojančius teisės aktus nėra apmokamos PSDF biudžeto lėšomis. Paslaugų sąrašas pateikiamas ministro įsakyme.