Naujienos

Antakalnio poliklinikoje paskiepyta 80 proc. personalo, imunitetą turi daugiau nei 96 proc. personalo

2021 03 17


Siekiant efektyviai stabdyti COVID-19 viruso plitimą šalyje, apsaugoti medikus ir saugiai teikti medicinos paslaugas pacientams, Antakalnio poliklinika praneša, jog abiejų dozių skiepų nuo koronaviruso jau sulaukė beveik 80 proc. personalo. 


„Kiekviena sveikatos priežiūros paslaugas teikianti įstaiga turėtų kaip įmanoma labiau užtikrinti griežtą infekcijų plitimo kontrolę ir taip apsaugoti ne tik įstaigos darbuotojus, bet ir visuomenę. Prie šio tikslo įgyvendinimo smarkiai prisidėjo vakcinacija, kurios galimybe pasinaudojo net 79,4 proc. mūsų personalo, likusiai daliai personalo imunitetas susiformavo natūraliai – persirgus COVID – 19 infekcija. Pasiskiepijusių ir persirgusių imunitetą taip pat stebime reguliariai atlikdami kiekybinius antikūnų testus, kurie parodo ar imunitetas pakankamas“, – kalba Antakalnio poliklinikos direktorius Evaldas Navickas.

Jis pažymi, jog darbuotojai po vakcinacijos jaučiasi saugiau ir labiau užtikrinti savo bei poliklinikos lankytojų sveikatos gerove. Pasak poliklinikos direktoriaus, nepasiskiepijo vos 2,2 proc. medicinos personalo atstovų, tačiau jiems kartą į savaitę atliekami profilaktiniai COVID - 19 tyrimai, taip siekiant užkirsti kelią viruso plitimui tarp imuniteto ligai neįgavusių asmenų.

Nors didžioji dalis Antakalnio poliklinikos personalo jau sulaukė vakcinos, įstaigoje ir toliau griežtai laikomasi infekcijų kontrolės reikalavimų: patalpos reguliariai dezinfekuojamos, naudojami specialūs kostiumai bei kitos medicininės apsaugos priemonės, skirstomi pacientų srautai.

„Beveik 16 proc. poliklinikos personalo per praėjusius metus akis į akį susidūrė su koronaviruso infekcija, todėl labai svarbu užtikrinti kuo saugesnę aplinką poliklinikos patalpose. Tai aktualu ne tik darbuotojams, bet ir pacientams, kurie fiziškai atvyksta į konsultacijas, tyrimus ar procedūras“, – priduria E. Navickas.