Naujienos

Antakalnio poliklinika ragina tėvelius nepamiršti pasirūpinti vaikų sveikatos pažymomis

2021 08 15


Visuomenėje plačiausiai diskutuojant ir žiniasklaidai daugiausia skelbiant apie skiepus nuo COVID-19, Antakalnio poliklinika ragina tėvelius nepamiršti pasirūpinti savo vaikų sveikatos pažymomis, kurios būtinos rugsėjo mėnesį moksleiviams grįžtant į ugdymo įstaigas ir neformaliojo švietimo užsiėmimus. Tą padaryti būtina ik rugsėjo 15 dienos.

„Artėjant terminui primename apie vaikų sveikatos pažymų būtinybę ir raginame tėvelius nedelsti iki paskutinės dienos ir taip išvengti eilių pas šeimos gydytojus ir odontologus“, – sako Antakalnio poliklinikos III šeimos skyriaus vedėja Simona Dikšienė ir patikslina, kad būtent pas šiuos gydytojus reikia apsilankyti norint gauti vaiko sveikatos pažymą. 

Sveikatos pažymai gauti tikrinamas vaiko ūgis, svoris, vertinama jo rega, klausa, fizinis išsivystymas (harmoningas ar ne), kvėpavimo, virškinimo ir kraujotakos sistemos, matuojamas kraujo spaudimas, taip pat žiūrima, kaip vaikas atitinka pagal amžių psichomotorinę, taip pat lytinę brandą. Skiriami reikalingi kraujo ir šlapimo tyrimai, kontrolinės gydytojų specialistų konsultacijos. 

S. Dikšienė atkreipia dėmesį į naują poliklinikos e-registracijos sistemą adresu www.antakpol.lt ir ragina ja pasinaudoti registruojantis tiek pas šeimos gydytoją, tiek pas gydytoją odontologą. „Sistemoje aiškiai matosi laisvi gydytojų laikai, o registracijai tereikia vos kelių paspaudimų. Taip gerbiamas ir pacientų laikas, ir užtikrinamas saugus pacientų skaičius poliklinikoje, ir reguliuojamas gydytojų darbo krūvis“, – sako S. Dikšienė. 

Sveikatos pažyma galioja vienerius metus nuo jos išdavimo. 

Antakalnio poliklinika tai pat informuoja, kad mokyklinio amžiaus vaikai gali dalyvauti specialioje nemokamoje dantų sveikatos prevencijos programoje. Poliklinika kviečia vaikus, kuriems išdygo pirmas nuolatinis krūminis dantukas profilaktinei silantavimo programai, kai dantukai padengiami hermetizuojančia medžiaga, skirta apsaugoti nuo ėduonies. Silantavimo programa taikoma vaikams iki 14 metų amžiaus.