Naujienos

Antakalnio poliklinika plečia testavimo apimtis –COVID – 19 tyrimus atliks ir mobiliajame punkte

2021 12 01


Pagal Sveikatos apsaugos ministerijos patvirtintą tvarką nuo šiandien periodinis profilaktinis testavimas dėl COVID – 19 nebebus kompensuojamas valstybės lėšomis. Prognozuojama, jog profilaktinių tyrimų poreikis išaugs, todėl Antakalnio poliklinika nuo gruodžio 1 dienos juos atliks ne tik gydymo įstaigos patalpose, bet ir specialiai tam įrengtame mobiliajame punkte.

Mobilusis poliklinikos punktas įsikūręs adresu V. Gerulaičio g. 1.

Mokamiems (PGR, greitiesiems antigeno ir antikūnų) tyrimams pacientai gali registruotis tiek internetu, tiek ir telefonu 85 240 9790.

„Norinčiųjų testuotis srautas didės, todėl siekiame, kad žmonėms kiltų kuo mažiau rūpesčių. Mobiliajame punkte tyrimą bus galima atlikti atvykus automobiliu: saugiai, patogiai ir greitai“, - teigia Antakalnio poliklinikos direktorius Evaldas Navickas.

Jis primena, jog susirgimų skaičiui neslūgstant bei griežtėjant ribojimams svarbiausia yra rūpintis savo ir aplinkinių sveikata. Poliklinikoje bei mobiliajame punkte atliekamų pagrindinių su COVID-19 susiję tyrimų rezultatai pacientams pateikiami per 24 valandas, o greitųjų antigeno testo per 30 min.

Antakalnio poliklinika primena, kad įstaigoje atliekami visų rūšių COVID-19 tyrimai -  PGR, greitieji antigeno testai be antikūnų testai.

PGR tyrimai iš nosiaryklės rekomenduojami pajutus koronaviruso infekcijos simptomus – karščiavimą, kosulį, apsunkintą ir skausmingą kvėpavimą, uoslės ir skonio pojūčių netekimą, viduriavimą. Šis tyrimas leidžia nustatyti ar žmogus šiuo metu serga COVID-19 virusu. Šis testas taip pat reikalingas norint gauti galimybių pasą, kuris, esant neigiamam rezultatui, galios 72 valandas. Šie tyrimai taip pat reikalingi keliaujantiems į užsienį asmenims.

Greitieji antigenų testai – skirti įvertinti ar pacientas serga COVID – 19. Šie testai tinkami profilaktiniam darbuotojų testavimui, kuris privalomas pagal šiuo metu galiojančią tvarką. Tyrimo atsakymas pateikiamas per 30 min.

Antikūnų testai - parodo ar pacientas jau persirgo infekcija. Antikūnų tyrimas rekomenduojamas turėjusiems PGR metodu diagnozuotą COVID-19 virusą, taip pat kontaktavus su sergančiu asmeniu bei pasireiškus neaiškios kilmės karščiavimui.

Pacientai tyrimams gali registruotis telefonu 85 240 9790 arba internetu https://registracija.antakpol.lt/pirmas.htm.

PGR testo kaina – 42,00 Eur., greitojo antigeno testo kaina – 15,00 Eur., antikūnų ištyrimo kaina – 13,00 Eur.