Naujienos

Antakalnio poliklinika plečia laboratorinių tyrimų spektrą: sužinoti ar sergate COVID-19, gripu ar RSV virusu pacientai galės paprasčiau

2023 01 12


Antakalnio poliklinika plečia laboratorinių tyrimų spektrą: sužinoti ar sergate COVID-19, gripu ar RSV virusu poliklinikos pacientai galės paprasčiau

Antakalnio poliklinikos pacientai, kuriems pasireiškia viršutinių kvėpavimo takų ligų simptomai, Antakalnio poliklinikoje išsitirti galės paprasčiau. Poliklinikoje pradedamas atlikti diferencinei diagnostikai skirtas greitasis COVID-19, gripo A/B ir RSV kombinuotas viruso testas. 

„Šiuo metu pastebime stipriai išaugusį sergamumą. Gydytojai norėdami diferencijuoti, kuria liga serga pacientas, iki šiol turėjo atlikti net keletą testų, o tai nėra maloni patirtis pacientams. Dėl šios priežasties nusprendėme laboratorijoje atlikti greitąjį kombinuotąjį testą, kuris leidžia nustatyti, ar pacientas serga COVID – 19,  A/B tipo gripo ar RSV viruso sukelta liga. Pacientui paimamas vienas ėminys, o atsakymas gaunamas per 15 min.“, – sako Antakalnio poliklinikos laboratorijos vedėja Renata Voverienė.

Šis testas, kaip ir iki šiol atliekami gripo testai, yra mokamas. Testo kaina 15 Eur. Šį testą konsultacijos metu Jums gali paskirti Jus apžiūrintis gydytojas.