Naujienos

Antakalnio poliklinika ir Lietuvos Raudonojo Kryžiaus savanoriai surėmė pečius: kviečia senjorus vakcinuotis

2021 11 16


Siekdama paspartinti senjorų vakcinaciją nuo COVID-19 Antakalnio poliklinika pasitelkė į pagalbą Raudonojo Kryžiaus savanorius.

Pastarieji aktyviai skambina poliklinikos pacientams ir kviečia atvykti vakcinuotis. Prireikus savanoriai atsako į senjorams kylančius klausimus, suteikia kitą informaciją. Pasitaikė ir atvejų, kuomet pagalbininkams teko išsklaidyti su vakcinomis susijusius nepagrįstus žmonių nuogąstavimus ar baimes. Savanoriai žino, kaip tai daryti, nes prieš pradėdami darbą dalyvavo gydymo įstaigos specialistų surengtuose mokymuose.

Antakalnio poliklinikos direktoriaus Evaldo Navicko teigimu, jau pirmosios bendro darbo dienos parodė, kad savanorių pagalba – vertinga. Atvykstančių vakcinuotis daugėja, paraleliai aktyviai veikia mobiliosios komandos, kurios prireikus vyksta tiesiai pas senjorus į namus.

„Šiuo įtemptu metu Raudonojo Kryžiaus savanorių pagalba išties naudinga ir reikalinga. Tai nuima dalį krūvio nuo medikų, šį laiką jie gali skirti savo tiesioginėms ir svarbiausioms pareigoms: kovai su koronavirusu bei jo padariniais", - sako poliklinikos vadovas E. Navickas.

„Pandemija vis dar tęsiasi, dėl vakcinacijos abejojančių žmonių vis dar nemažai, jiems reikia daugiau informacijos. Lietuvos Raudonojo Kryžiaus savanoriai, apmokyti Antakalnio poliklinikos medikų, skambina vyresnio amžiaus žmonėms ir tokią informaciją pateikia.  Džiaugiamės, kad žmonėms savanorių pateikiama informacija padeda apsispręsti skiepytis, ir ypač didžiuojamės savo savanoriais, ateinančiais į pagalbą krizinėse situacijose", - teigia Lietuvos Raudonojo Kryžiaus vadovė Kristina Meidė.

Iš viso per kiek daugiau nei mėnesį Raudono kryžiaus savanoriai planuoja paskambinti daugiau nei 4 tūkstančiams senjorų.