Naujienos

Antakalnio poliklinika COVID-19 PGR testo rezultatus gali pateikti vos per kelias valandas

2021 10 20


Gyventojai, kuriems greitai reikalingas būtent COVID-19 PGR testas, nuo šiol tokį atlikti galės Antakalnio poliklinikoje. Pasirinkus atlikti greitąjį PGR testą, pacientai bus priimami tą pačią dieną, o atsakymai jiems pateikiami per 1-2 valandas.

„Greitasis PGR testas yra toks pat efektyvus ir patikimas kaip įprastas. Mėginys yra tiriamas tokiu pat metodu, tiesiog tai daroma iškart, tai yra nelaukiant kol bus surinktas tam tikras skaičius mėginių, kaip įprasta atliekant standartinius PGR testus. Žinoma, dėl to greitojo PGR testo kaina didesnė, tačiau tai yra patogumo prekė, kurią dažniausiai renkasi keliaujantys“, – sako Antakalnio poliklinikos pavaduotoja medicinai Raimonda Kungytė.

Visgi, Antakalnio poliklinika užtikrina, kad tokios paslaugos, kaip ir kitų COVID-19 testų kaina čia maždaug 30 proc. mažesnė nei vyraujančių rinkoje. Greitasis PGR tyrimas kainuoja 74,68 Eur.

Registruotis greitajam COVID-19 PGR testui Antakalnio poliklinikoje galima jau nuo dabar. Pacientų patogumui tai raginama daryti per el. sistemą, adresu www.antakpol.lt arba telefonu 85 2409790

Antakalnio poliklinikoje taip pat atliekami ir COVID-19 antigeno bei antikūnų testai. Šie testai leidžia nustatyti. ar pacientas persirgo COVID-19 infekcija. Serologinį antikūnų tyrimą rekomenduojama atlikti, jei PGR metodu buvo diagnozuota COVID-19, jei klientas mano, galėjo sirgti COVID-19 liga ar turėjo kontaktą su sergančiu šia liga: buvo neaiškios kilmės karščiavimas. Visais šiais atvejais rekomenduojama atlikti serologinį tyrimą galimam organizmo imuniniam atsakui šiai ligai nustatyti. Rekomenduojama kreiptis tik praėjus saviizoliacijos laikotarpiui ir ne anksčiau kaip 3 savaitės po karščiavimo pabaigos arba gauto teigiamo COVID-19 PGR testo.