Naujienos

Antakalnio poliklinika įspėja: pandemija nesitraukia, saugumo reikalavimų laikytis būtina

2021 04 15


Antakalnio poliklinika perspėja, jog susirgimų Covid-19 liga mastai šalyje išlieka aukšti ir ragina poliklinikos pacientus griežtai laikytis saugumo reikalavimų bei elgtis atsakingai registruojantis ir pas šeimos gydytojus ir gydytojus specialistus.

Sveikatos priežiūros įstaiga teigia pastebinti, kad poliklinikos lankytojai neretai elgiasi neatsakingai – apsaugines kaukes dėvi netinkamai, dažniausiai nedengiant nosies, taip pat nesilaiko saugaus atstumo reikalavimo nuo kitų pacientų ir įstaigos darbuotojų, vengia matuotis temperatūrą prie įėjimo. Tai, Antakalnio poliklinikos administracijos teigimu, ne tik kelia riziką patiems pacientams, bet ir įstaigos personalui, gydytojams bei slaugytojams.

Antakalnio poliklinika taip pat pacientus ragina atsakingai registruotis pas šeimos gydytojus - tai daryti tik esant būtinybei, nes šiuo periodu, kai Vilniaus mieste vyksta aktyvus vakcinavimo procesas, poliklinikos gydytojai dirba be slaugytojų pagalbos, kurių didelės pajėgos yra nukreiptos į vakcinavimo centrus.

Taip pat siekiant užtikrinti kuo didesnį paslaugų prieinamumą pacientams, raginama elgtis atsakingai jei vizitas pas šeimos gydytoją ar gydytoją specialistą jau paskirtas. Tokiu atveju pacientų prašoma atvykti numatytu laiku, jokiu būdu nevėluoti, o apie sprendimą neatvykti pas gydytoją polikliniką informuoti kuo anksčiau, taip eilę užleidžiant kitiems pacientams. 

Antakalnio poliklinika informuoja, jog dėl vaistų pratęsimo ar siuntimų išdavimo pacientai registruojami planiniams vizitams, kurių gali tekti laukti nuo vienos iki trijų savaičių, todėl laiko planavimas, kai gydytojų darbo krūviai yra labai dideli, yra kiekvieno paciento atsakomybė prieš save ir kitus.

Poliklinika patikina, kad, atsižvelgdama į esamą epidemiologinę situaciją, realiu laiku pritaiko kuo didesnį pacientų saugumą užtikrinančius sprendimus, tokius kaip eilių ir srautų valdymas, patalpų dezinfekcija ir kt., tačiau taip pat prašo ir pacientų supratingumo.