Su Jumis sveikam gyvenimui Paslaugos internetu Reikia gydytojo?
Registruokitės čia

birželio30d.
2017-06-30  Nauja vakcinos nuo ŽPV siunta keliauja į gydymo įstaigas

Nuo 2016 m. rugsėjo 1 d. į Lietuvos vaikų profilaktinių skiepijimų kalendorių įtrauktas mergaičių skiepijimas nuo žmogaus papilomos viruso (ŽPV).


Skiepijimo schemą sudaro dvi ŽPV injekcijos vakcinos dozės (tarp pirmos ir antros dozių turi būti ne trumpesnis kaip 6 mėn. laikotarpis), skiepijama į raumenis.

Nuo 2016 m. rugsėjo 1 d. iki šių metų birželio 1 d. pirma ,,Silgard“ vakcinos doze paskiepytos 5725 mergaitės (VšĮ Antakalnio poliklinikoje – 200).

Kaip praneša Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC), šių metų birželio 23 d. Lietuvą pasiekė nauja – 7 500 „Silgard“ vakcinos dozių nuo ŽPV siunta. Ji skirta mergaičių skiepijimui nuo ŽPV, kurioms jau įskiepyta pirma šios vakcinos dozė. VšĮ Antakalnio poliklinika gavo 200 „Silgard“ vakcinos dozių skirtų pakartotinei vakcinacijai.

Mūsų  poliklinikos pacientėms, kurioms VšĮ Antakalnio poliklinikoje yra atliktas pirmas nemokamas „Silgard“ skiepas, paskambins šeimos gydytojo slaugytoja ir užregistruos pas šeimos gydytoją revakcinacijai.

Dėl laikino vakcinų trūkumo šiuo metu pirmas skiepijimas nuo ŽPV dar neatliktas apie 600 Antakalnio poliklinikos mergaičių. Primename, kad Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis vakcina skiepijamos 11 metų mergaitės: tos, kurioms įsakymo dėl skiepijimo įsigaliojimo dieną (2016 – 09 - 01) buvo 11 metų arba 11 metų sukako vėliau. ULAC duomenimis reikalinga ŽPV siunta bus gauta šių metų rugsėjo mėn.

Vyresnes mergaites tėvai ar globėjai nuo ŽPV gali paskiepyti savo lėšomis. Lietuvoje kasmet savo lėšomis pasiskija nuo 500 iki 700 mergaičių iki 18 metų amžiaus.

Daugiau informacijos apie ŽPV rasite: http://www.ulac.lt/lt/zmogaus-papilomos-virusas


 

Atgal Spausdinti